Aktualności

Jak pobrać fakturę wystawioną w KSeF?

Jak pobrać fakturę wystawioną w KSeF?
08.03.2023

Krajowy System e-Faktur, zwany w skrócie KSeF umożliwia podatnikom VAT na wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Od początku 2022 roku podatnicy mogą dobrowolnie testować system i wystawiać oraz odbierać faktur ustrukturyzowanych, nawet nie w całości a części z nich. Z dniem 1 lipca 2024 każdy polski przedsiębiorca będzie zobowiązany do wystawiania wyłącznie faktur ustrukturyzowanych. W jaki sposób możemy wysłać fakturę do KSeF? A także w jaki sposób odbierzemy fakturę ustrukturyzowaną, wystawioną w systemie KSeF?

czytaj więcej

Jakie faktury można wystawić w KSeF?

Jakie faktury można wystawić w KSeF?
07.03.2023

Krajowy System e-Faktur w skrócie KSeF to nowość w polskim systemie podatkowym. KSeF umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Aktualnie jest to jedna z kilku dopuszczalnych form fakturowania. Krajowe system e-Faktur, zajmuje się przede wszystkim sprawdzeniem poprawności przesyłanych do niego faktur i decyduje o ich dopuszczeniu do obrotu. Od 1 lipca 2024 wystawianie faktur ustrukturyzowanych będzie obligatoryjne dla każdego przedsiębiorcy. Zobacz jakie faktury będziesz mógł wystawić w systemie KSeF?

czytaj więcej

KSeF i faktury zagraniczne

KSeF i faktury zagraniczne
06.03.2023

Komisja Europejska w oparciu o wniosek przygotowała i skierowała do Rady UE projekt decyzji derogacyjnej upoważniającej Polskę do wdrożenia obowiązkowego systemu fakturowania elektronicznego za pomocą Krajowego Systemu e-faktur. Jednak co w sytuacji gdy wystawiane faktury dotyczą zagranicznych podmiotów? Czy system KSeF jest również obowiązkowy dla podmiotu zagranicznego posiadającego pośrednictwo pełnomocnika w Polsce? Na te i inne pytania odpowiemy w dalszym artykule

czytaj więcej

Wdrożenie KSeF w organizacji - od czego zacząć?

Wdrożenie KSeF w organizacji - od czego zacząć?
02.03.2023

Wdrożenie e-Faktur w organizacji budzi wśród przedsiębiorców sporo wątpliwości. Warto jednak rozwiać je możliwie jak najszybciej, bowiem od 1 lipca 2024 roku mają być one obowiązkowe dla wszystkich podmiotów działających w naszym kraju. Jak więc przygotować się do ich implementacji?

czytaj więcej

Jak wystawić fakturę w KSeF?

Jak wystawić fakturę w KSeF?
27.02.2023

Krajowy System e-Faktur jest już dostępny dla przedsiębiorców. Jak na razie można z niego korzystać dobrowolnie. Na ten moment jest to tak samo poprawny sposób wystawiania faktur , tj. faktura papierowa, bądź faktura elektroniczna. KSeF stanie się rozwiązaniem obligatoryjnym od 1 lipca 2024 roku. Oznacza to  rewolucję, chociażby w procesie wystawiania faktur sprzedażowych dla wszystkich podatników. Jak wystawić fakturę w KSeF? A kto nie musi wystawiać faktury w KSeF?

czytaj więcej

Jak przygotować firmę na KSeF?

Jak przygotować firmę na KSeF?
27.02.2023

W chwili obecnej każda firma ma swój własny sposób rejestracji faktur kosztowych. Jedne organizacje skanują dokumenty papierowe, inne dodają je z poczty e-mail, wspomagając się zaawansowanymi systemami EOD. Niebawem jednak wszyscy przedsiębiorcy w Polsce będą musieli przyzwyczaić się do nowego rozwiązania, czyli Krajowego Systemu e-Faktur w skrócie KSeF. Jak przygotować firmę na wejście KSeF? Jakie zadania należy wykonać, za nim zaczniemy wystawiać faktury w systemie KSeF?

czytaj więcej

Zmiany w projekcie KSeF

Zmiany w projekcie KSeF
25.02.2023

Ministerstwo Finansów poinformowało, że 16 lutego 2023 r. odbyła się konferencja uzgodnieniowa projektu ustawy wprowadzającej e-fakturę jako powszechny system rozliczania. Przedstawiciele Ministerstwa Finansów zaprezentowali docelowy model KSeF, uwzględniający korekty projektu wprowadzone po konsultacjach publicznych. Jakie zmiany zostały przedstawione w projekcie KSeF?

czytaj więcej

KSeF, na czym polega zmiana dla przedsiębiorców?

KSeF, na czym polega zmiana dla przedsiębiorców?
23.02.2023

Polska jest jednym z pionierów w Unii Europejskiej, który zapoczątkował wprowadzenie obowiązkowego system do wystawiania e-faktur. W 2022 roku Ministerstwo Finansów uruchomiło platformę, Krajowy System e-Faktur w skrócie KSeF, służącą do wystawiania i otrzymywania e-faktur. Przedsiębiorcom zostało niecałe 11 miesięcy na dostosowanie się do elektronicznego fakturowania, które 1 lipca 2024 ma stać się obowiązkowe. Jak działa KSeF oraz jakie wyzwania i korzyści ze sobą niesie?

czytaj więcej